Solární aerátory - o nás

O nás


Vítejte na stránkách firmy specializující se na vývoj a prodej solárních aerátorů.

Několik posledních let se mnoho chovatelů ryb, ať už majitelů jezírek, rybníků, soukromých sportovních revírů či rybářské svazy nebo velké rybářské firmy, snaží řešit problém se suchem a tím i rychlým úbytkem kyslíku ve vodě způsobující úhyn ryb.

První větší problém s úbytkem kyslíku na našich vodních plochách nastal v roce 2015, kdy jsme během několika dní přišli o velké množství ryb a celý rok se tak stal pro nás ztrátovým. Proto jsme na jaře 2016 začali hledat takový systém provzdušnění, který by mohl fungovat neustále a s co nejmenšími náklady na provoz.

Hlavní podmínkou ke koupi aerátoru byl provoz za pomoci fotovoltaických panelů, pro co nejnižší provozní náklady. První myšlenkou bylo zakoupení několika menších ostrovních systémů a za pomoci měniče napětí pohánět stávající čerpadla na 230 V. Po sečtení všech nákladů na nákup ostrovního systému by tato možnost byla z pohledu počáteční investice pro náš chov ryb velice nevýhodná.
Proto jsme hledali další možnosti sestavení aerátoru, ale s napětím 12/24 V. Konečným výsledkem bylo použití BLDC solárních čerpadel, která se staví na zakázku.

rybnik ilustrace
© Jan Gryc 2020